ביטוח חיים

ביטוח חיים הוא מנגנון שמאפשר להבטיח את רווחת המשפחה או התחייבויות כלכליות עתידיות, במקרה של  פטירה. כמו בכל ביטוח אחר גם בביטוח חיים, המכונה גם ‘ריסק’, התועלת המרכזית היא גידור ופיזור סיכונים. המבוטח משלם פרמיה חודשית ובמקרה של, חלילה, מוות, חברת הביטוח תפצה את השארים או המוטבים האחרים בסכום הנקוב בפוליסה.

אקטואריה – הסטטיסטיקה של החיים

כאשר מדברים על ביטוח בכלל וביטוח חיים בפרט, מונח המפתח הוא אקטואריה. על מה מדובר? ובכן, כיחידים אנחנו לא חיים על פי סטטיסטיקה, לכל אחד מאתנו יש המון נסיבות ספציפיות ואף אחד לא יכול לנחש מתי הוא ימות. מצד שני, כאשר מסתכלים ממבט על סטטיסטי בהחלט קיימת תוחלת חיים צפויה. למה זה חשוב? כי זו הדרך של חברות הביטוח משקללות את הסיכוי מול הסיכון. צריך להבין שהכוח של מנגנון ביטוח החיים קשור לכך שהוא קבוצתי.

ביטוח חיים – לעמוד בהתחייבויות גם במקרה של פטירה

מבוטחים אשר משלמים ביטוח חיים, יותירו אחריהם למוטבים/ליורשים החוקיים, סכום כסף שנקבע מראש בפוליסה, לפני שרוכשים ביטוח חיים, כדאי לבדוק מספר פרמטרים:
מהם גילאי הילדים, מהם ההתחייבויות וההלוואות שקיימות, מה סכום הכסף שיצטרכו המוטבים על מנת לשמור על רווחה ועל אורח חיים דומה.

הרבה מאוד מבוטחים משלמים סכום קטן, מתוך הנחה שאם חלק קטן מהם ימות לפני תום תקופת הביטוח (לרוב בגיל הפנסיה) הכסף שנצבר בקופה יספיק בשביל לעמוד בהתחייבויות כלפי המוטבים של הבודדים שמתו בטרם עת (וכמובן, גם יכסה גם את העלויות והרווח של חברת הביטוח). לכן, כל מבוטח עובר אנליזה אקטוארית במהלכה מוכנסים כל המשתנים הספציפיים שלו (גיל, מצב בריאותי ומשתנים אחרים שעשויים להשפיע על אורך חייו), על פי זה תיקבע עלות הפרמיה שהוא ישלם.

למידע נוסף על ביטוח חיים, אתם מוזמנים לפנות לאיינס סוכנות לביטוח, פיננסים ומשכנתאות

 

תוכן עניינים
ביטוח חיים למשכנתא

היתרונות שלנו:

ניסיון ומקצועיות

כ-20 שנה של היכרות
עם התחום ועם הספקים

סל מוצרים רחב

ביטוח, פיננסים משכנתאות, ביטוח נסיעות לחו"ל ועוד,
הכל תחת קורת גג אחת

אמינות ויחס אישי

עבודה בשקיפות מלאה וליווי צמוד
בהתאם לצרכי הלקוח

שותפים עסקיים

לקביעת פגישת הכרות ראשונית, בדיקה ואפיון הצורך שלכם, צרו קשר עוד היום!

השירותים שלנו