ביטוח משכנתא

משכנתא היא הלוואה והיא גם מוצר, בדיוק כמו כל מוצר אחר, רק שהיא בעלת ערך גבוה מאד, אולי המוצר הפרטי בעל הערך הכספי הגבוהה ביותר בישראל.

על כן הגוף הפיננסי שנותן אותה, מבקש להבטיח לעצמו כי במקרה של מצבי קצה העלולים להתפתח, הכסף שלו יהיה מבוטח. ואת זה הוא עושה באמצעות דרישה לביטוח משכנתא.

 מה זה ביטוח משכנתא?

ביטוח משכנתא הוא מוצר חובה בנטילת משכנתא ולא ניתן שלא לבצע אותו. הביטוח מורכב, משני ביטוחים שונים.

ביטוח חיים – ביטוח המבטיח לגוף המלווה כי במקרה המצער של פטירתו של הלווה, הוא יקבל באמצעות הביטוח את יתרת ההלוואה .

ביטוח זה חשוב מכיוון שהוא מגן על משפחת הלקוח, כך שבן הזוג שנשאר לבד ומתמודד עם האובדן לא יצטרך להתמודד גם עם החזר המשכנתא וגם למנוע מצב שבו יוריש הנפטר יורשים חובות.

ביטוח מבנה- ביטוח זה מבטיח שבמקרה שבו בניית הנכס נפסקה או נגרם נזק לנכס שהעומד לטובת הגוף המלווה כערובה והנכס איבד את ערכו בצורה משמעותית או שנדרשת השקעה כספית גבוהה להשלימו, הביטוח יכסה את הכסף הנדרש.

היכן עושים ביטוח משכנתא?

את הביטוח ניתן לעשות בכל גוף שמוכר ביטוחים. חשוב לדעת, שאין חובה לעשות את ביטוח המשכנתא בבנק שבו נלקחה המשכנתא. זו אפשרות שניתן לבדוק, לרוב גם הבנק יציע לכם אותה, אך היא אינה הכרחית.

כיצד נקבעת גובה פרמיית הביטוח?

פרמיית ביטוח  ולאו דווקא של ביטוח משכנתא, נקבעת על פי הנתונים של הלווה בהתאם למטרת הביטוח.  במקרה של ביטוח המשכנתא הפרמטרים המרכזיים המשפיעים על גובה הפרמיה הם: גיל הלווה ומצב בריאותו וכן מהמיקום של הנכס ששועבד, לצד פרמטרים נוספים.

איך בוחרים ביטוח משכנתא?

בדיוק כמו שאתם רוכשים מוצרים אחרים ועושים השוואת מחירים. מדובר בתחום תחרותי בין חברות ביטוח ובנקים והלקוחות יכולים להשתמש בכך להוזלה של מחיר הביטוח.

טיפים בביטוח משכנתא

* במהלך תקופת המשכנתא מומלץ לפנות אחת לכמה זמן, לחברת הביטוח ולבצע עדכון של הפרמיה. מכיוון שיתרת המשכנתא מצטמצמת כך גם הפרמיה עוברת התאמה

* התייעצו עם מומחה בתחום המשכנתאות שיכול להציע מסלולי ביטוח משתלמים

* אפשר להחליף חברת ביטוח במהלך תקופת המשכנתא, אין חובה להישאר באותה חברה.

סיכום

אחרי שהבנו מה זה ביטוח משכנתא ואיך בוחרים ביטוח משכנתא, כל מה שנותר לכם זה ליצור קשר עם איינס ייעוץ משכנתאות ופיננסים ולקבל ייעוץ שדואג לכם.

תוכן עניינים

היתרונות שלנו:

ניסיון ומקצועיות

כ-20 שנה של היכרות
עם התחום ועם הספקים

סל מוצרים רחב

ביטוח, פיננסים משכנתאות, ביטוח נסיעות לחו"ל ועוד,
הכל תחת קורת גג אחת

אמינות ויחס אישי

עבודה בשקיפות מלאה וליווי צמוד
בהתאם לצרכי הלקוח

שותפים עסקיים

לקביעת פגישת הכרות ראשונית, בדיקה ואפיון הצורך שלכם, צרו קשר עוד היום!

השירותים שלנו