ביטוח רכב

ביטוח הרכב הוא אחד המוצרים הבסיסיים והחשובים שכל בעל רכב חייב להכיר, הוא מורכב משלושה סוגי ביטוחים כאשר רק אחד מהם הוא ביטוח המחויב על פי חוק.

בהגדרה הכללית, מטרתו של ביטוח רכב, היא להגן על בעל הרכב מהוצאות כספיות במקרה של אירוע הקשור לרכב שבו הוא נפגע או נוסעים, נגרם נזק לרכב או נזק לצד שלישי.

מהו ביטוח חובה לרכב?

זהו ביטוח שכל בעל רכב חייב להחזיק על פי הגדרת החוק במדינת ישראל. הביטוח מכסה פגיעות גוף בלבד ואינו כולל כיסוי לנזקי הרכב עצמו. ביטוח חובה לרכב, מכסה גם פגיעות שנגרמו לנהג, נוסעים או אנשים חיצוניים (הולכי רגל, רוכבי רכב דו גלגלי וכל אדם אחר), כל עוד הפגיעה קשורה לרכב המבוטח.

ביטוחים נוספים

לצד ביטוח החובה, יש אפשרות לביטוח צד ג’ וביטוח מקיף. ביטוח צד ג’, מתייחס לכיסוי כנגד פגיעה ברכוש של צד שלישי (נכנסתם בגדר של בית) וגם מכסה מפני תביעה של צד שלישי כנגדכם. ביטוח מקיף הוא ביטוח כולל, המכסה גם צד ג’ וגם נזקים היקפים לרכב, גניבה וכדומה.

מתי כדאי להפעיל ביטוח רכב?

יש פעמים שבעל הפוליסה יכול להחליט האם להפעיל את הביטוח ויש פעמים שאין ברירה והפוליסה מופעלת. שאלת הכדאיות משופעת מי מהי מידת הנזק שנגרמה לרכב?.

כאשר נגרם נזק לרכב אחר או לאנשים, ככל הנראה לא תהיה אפשרות שלא להפעיל את הביטוח (אלא, אם הגעתם להסכמה עם הצד השני על פיצוי).

מה שצריך לדעת על ביטוח רכב

שלושה דברים קטנים אך חשובים שיש להכיר ביחס לביטוח רכב

=       ביטוח מקיף מכסה כל פגיעה ונזק גם אם בעל הרכב המבוטח הוא האשם בתאונה

=       הפעלה של הביטוח לרוב כוללת תשלום השתתפות עצמית מצד המבוטח (אלא אם כן יש פטור- יש חברות המעניקות פטור מתביעה אחת). בנוסף, הפעלת הביטוח מובילה לכך שהפרמיה של הביטוח במועד החידוש תהיה גבוהה יותר.

=       חברות הביטוח מציעות גם ביטוח מודולרי, כלומר ביטוח המותאם לצרכים שלכם, יש סעיפים שניתן להוריד, יש הקלות שמקבלים לפי כמות ק”מ, גיל ועוד.

סיכום

ביטוח רכב הוא כלי חיוני בכדי לצמצם הוצאות לא צפויות סביב השימוש ברכב. זהו שוק תחרותי ומומלץ לבחון הצעות שונות לפני שעושים ביטוח.

לצד זאת, בכדי להמשיך ולדעת כל מה שצריך לדעת על ביטוח רכב (כולל כל האותיות הקטנות), מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע הרואים את הלקוח במרכז כמו, איינס משכנתאות ופיננסים.

תוכן עניינים

היתרונות שלנו:

ניסיון ומקצועיות

כ-20 שנה של היכרות
עם התחום ועם הספקים

סל מוצרים רחב

ביטוח, פיננסים משכנתאות, ביטוח נסיעות לחו"ל ועוד,
הכל תחת קורת גג אחת

אמינות ויחס אישי

עבודה בשקיפות מלאה וליווי צמוד
בהתאם לצרכי הלקוח

שותפים עסקיים

לקביעת פגישת הכרות ראשונית, בדיקה ואפיון הצורך שלכם, צרו קשר עוד היום!

השירותים שלנו