השקעות אלטרנטיביות

כששואלים אנשים המשקיעים את כספם, היכן הן משקיעים אותו? הרוב ייענה כי ההשקעה שלהם מתמקדת במסלולי ההשקעה הרגילים והמקובלים בשוק ההון, כמו מניות, אגרות חוב, מטבע חוץ ועוד כמה.

אולם, בעשור האחרון, יותר ויותר משקיעים המבקשים לגוון את מנעד ההשקעות שלהם, יכולים לשלב גם השקעה בתחומים שאינם בגזרת שוק ההון ואלו, נקראות הרבה פעמים השקעות אלטרנטיביות, כלומר, חלופיות למה ששוק ההון מציע.

 מה זה השקעות אלטרנטיביות?

מדובר על השקעה של כסף בתחומים שאינם בתוך הסטנדרט המוכר של שוק ההון, אלא השקעה בתוך הסקטור הפרטי שאינו מופרט או מונפק בבורסה.

בין התחומים הפופולאריים להשקעות אלטרנטיביות ניתן לציין, נדל”ן, אנרגיה (למשל, גז שהפך למאוד פופולרי בשנים האחרונות), אמנות, קרנות גידור, חברות טכנולוגיה, חקלאות ועוד.

כיצד נכנסים למרחב השקעות אלטרנטיביות?

ניתן לבצע השקעה ישירה בחברה המסוימת או באמצעות קופות השקעה העוסקות בתחומים אלו.

מדוע אנשים מבקשים לגוון השקעות ולהוסיף השקעות אלטרנטיביות?

מכיוון שמשקיעים מבקשים לפזר את הסיכונים של הכספים שלהם, לצמצם את כמות הכסף שלהם המשופעים משינוים ויציבות משתנה המאפיינת את שוק ההון. אין באמירה זו לומר שהשקעה פרטית אינה מושפעת מתנודות בשוק ההון, היא בהחלט יכולה להיות מושפעת, אך לרוב לא באותה עוצמה ולא באותה מהירות.

לצד זאת, השקעה אלטרנטיבית כוללת בתוכה סיכונים וחסרונות משלה, כמו :מגבלת מידע נגישה, ההשקעה פחות גמישה מבחינת נזילות וזמינות ובעיקר מדובר בהשקעה המצריכה ראייה לטווח ארוך וסובלנות (הערכה היא שמשך הזמן להשקעה אלטרנטיבית הוא כשנתיים ועד חמש שנים).

המורכבות הזו של הבנה מה זה השקעות אלטרנטיביות, מצריכה השקעת זמן, הבנה והתמחות ומכיוון שמדובר במגוון תחומי ידע. על כן, מומלץ להיכנס לשוק ההשקעות האלטרנטיבי יחד עם אנשי מקצוע מלווים.

איינס ייעוץ משכנתאות ופיננסים, מתמחים מזה שנים בייעוץ וליווי בתחום הפיננסי בגישה אישית וישירה וניתן לעשות את הצעדים הראשונים בהשקעות אלטרנטיביות.

סיכום

מאז המשבר הכלכלי של שנת 2008, חלה עלייה מתמשכת בביקוש למוצרי השקעה מחוץ לשוק ההון, בעקבות ההבנה בקרב משקיעים השקעה בשוק המניות אינה מספיקה ומסכנת אותם.

על רקע הגדילה הזו נוצרו יותר ויותר אפשרויות לקהל הפרטי והעסקי להיכנס לתחום ההשקעה האלטרנטיבי והמידע לגביו יותר ויותר זמין.

לצד זאת, עדיין מדובר בתחום יחסית חדש ומתפתח ומומלץ להתייעץ עם אנשי מקצועי המלווים את התחום.

אם אתם מעוניינים במחזור משכנתאות בשרון לחצו על הקישור>>

תוכן עניינים

היתרונות שלנו:

ניסיון ומקצועיות

כ-20 שנה של היכרות
עם התחום ועם הספקים

סל מוצרים רחב

ביטוח, פיננסים משכנתאות, ביטוח נסיעות לחו"ל ועוד,
הכל תחת קורת גג אחת

אמינות ויחס אישי

עבודה בשקיפות מלאה וליווי צמוד
בהתאם לצרכי הלקוח

שותפים עסקיים

לקביעת פגישת הכרות ראשונית, בדיקה ואפיון הצורך שלכם, צרו קשר עוד היום!

השירותים שלנו