משכנתא הפוכה

צריך משכנתא הפוכה? – יש לנו פתרון !
לא קיבלת משכנתא – אל תשלם !

מדובר בסוג של הלוואה המתבססת על העמדת נכס קיים, בבעלות מלאה של מבקש המשכנתא כשעבוד לגוף הפיננסי המלווה.

זוהי הלוואה המיועדת לפני הגיל השלישי ולכן ניתן לבצע אותו מעל גיל 60 ומטרתה לאפשר למי שזקוקים בגיל זה להוספת הכנסה לקבל כסף לצרכים שונים, רפואיים, הגדלת הכנסה , ביצוע התאמות למחייה בגיל הפנסיה.

אז מהי משכנתא הפוכה?

בניגוד למשכנתא הרגילה, בה הלווים מקבלים מהבנק הלוואה ומחזירים אותה בהחזרים חודשיים, במשכנתא הפוכה הבנק לכאורה “קונה” מהלווה חלק מהנכס שבבעלותו ומשלם לו עליו מדי חודש קצבה  או כסכום חד פעמי.

ההחזר עבור גובה ההלוואה שניתנה לנו, לרוב מוחזר לבנק לאחר פטירת בעל הנכס אם על ידי מכירת הנכס או על ידי יורשיו (אם כי יש גם אפשרויות החזר).

האם כדאי לקחת משכנתא הפוכה?

תקופת הגיל השלישי והאחרון של חיינו, מן הראוי שתהיה נוחה ושתאפשר חיים מכובדים לאחר שנים של עבודה. לכן, אם בעקבות נסיבות שונות (תכנון פנסיוני לקוי בעבר, התפתחות מצב רפואי, שינויים בעלויות מחייה ועוד) נוצר מצב שיש צורך בעוד הכנסה בכדי לחיות חיים ראויים, אז משכנתא הפוכה היא אופציה ראויה, בהיעדר אופציות אחרות.

אם זאת, מכיוון שמדובר בהחלטה בעלת השפעה משפחתית רחבה, מומלץ, במידת האפשר שהשיח בעניין יהיה במעורבות משפחתית.

חסרונות של משכנתא הפוכה

החיסרון המרכזי של משכנתא הפוכה הוא שהיא למעשה מצמצמת את ההון המשפחתי, במיוחד את זה שההורים מורישים לילדים.

הרי חזקה היא, שהורה דואג לילדיו ורוצה לדאוג להם גם אחרי פטירתו והורשת הדירה היא אחד הדרכים לכך. משכנתא הפוכה אומרת שהנכס יימכר (ולאו דווקא במועד הנכון מבחינת שוק הדירות) וחלקו משוויו יועבר לבנק ועל כן פחות נשאר ליורשים.

היכן לוקחים משכנתא הפוכה?

מרבית הגופים הפיננסים העוסקים בהלוואות מציעים אפשרות של משכנתא הפוכה. למעוניינים מומלץ לבדוק כמה הצעות, כולל מסלול קבלת הכסף, כולל בחינת אפשרות לבצע החזר כלשהוא במהלך התקופה (אם למשל צפוי להיכנס כסף מסוים וכדומה).

סיום

התשובה לשאלה האם כדאי לקחת משכנתא הפוכה, צריכה להיעשות כחלק מתהליך חשיבה עם אנשי מקצוע שיבדקו את המשמעויות לצד בחינת אפשרויות אחרות שייתכן וכלכליות טובות יותר גם למבקשי ההלוואה וגם ליורשיהם העתידיים.

לקריאה בנושא מחזור משכנתא באזור השרון לחצו על הקישור>>

משרד הבוטיק המשפחתי, איינס ייעוץ ומשכנתאות הם בדיוק המקום, לבדוק את הנושא הרגיש הזה ולבחון אפשרויות בצורה דיסקרטית ויעילה.

תוכן עניינים
איך לבחור יועץ משכנתאות

היתרונות שלנו:

ניסיון ומקצועיות

כ-20 שנה של היכרות
עם התחום ועם הספקים

סל מוצרים רחב

ביטוח, פיננסים משכנתאות, ביטוח נסיעות לחו"ל ועוד,
הכל תחת קורת גג אחת

אמינות ויחס אישי

עבודה בשקיפות מלאה וליווי צמוד
בהתאם לצרכי הלקוח

שותפים עסקיים

לקביעת פגישת הכרות ראשונית, בדיקה ואפיון הצורך שלכם, צרו קשר עוד היום!

השירותים שלנו