משכנתא שניה לבעלי נכס

בעלים של נכס? זקוקים למשכנתא לרכישת דירה שניה?

אם אתם מעוניינים לרכוש דירה שנייה, חשוב שתדעו כי ישנם תנאים אחרים בהם תדרשו לעמוד בכדי לקבל הלוואת משכנתא. למרות שהתנאים הם שונים, משכנתא שניה לבעלי נכס היא בהחלט אפשרית ומומלץ לעבור את התהליך לקבלת המשכנתא בליווי ייעוץ משכנתאות מקצועי. בעלות על נכס בהקשר זה היא בעלות של 33 אחוזים או יותר מדירה או בית פרטי. כלומר, גם בעלות חלקית של הנכס היא רלוונטית במקרה זה במידה ואתם רוצים לקנות דירה נוספת או בית פרטי. רכישה של נכס ראשון משמש ברוב המקרים למגורים ונכס נוסף משמש להשקעה ולכן ישנם תנאים שונים בתהליך קבלת המשכנתא לנכס הנוסף. במאמר הבא נסביר את ההבדלים מבחינת תנאי המשכנתא ונפרט על האופציות לקבלת ייעוץ משכנתאות מקצועי דרך האתר.

תנאים בסיסיים למשכנתא שנייה

כאשר אתם באים לרכוש דירה או בית נוסף, תוכלו על פי הוראות בנק ישראל לבקש מהבנקים הלוואת משכנתא בגובה של עד 50 אחוזים מערך הנכס. בקנייה של נכס ראשון מדובר על 75 אחוזים הלוואת משכנתא ולכן ההון העצמי לקניית הנכס מבחינת אחוזים מערך הנכס, יהיה גבוה יותר כאשר מדובר על נכס שני. במצב הזה ישנו קושי גדול יותר לנהל משא ומתן מול הבנקים וכאן נכנס לתמונה ייעוץ משכנתאות מקצועי שיכול לסייע לכם לבנות תמהיל משכנתא מתאים להון הראשוני שיש בידכם ותואם ליכולת הכלכלית הצפויה לכם בשנים הבאות.

האם הריבית תהיה גבוהה יותר מהמשכנתא הראשונה?

ברוב המקרים, ככל שסכום המשכנתא הוא גבוה יותר כך הריבית תהיה נמוכה יותר. בדרך כלל הרכישה של נכס נוסף שמטרת הקנייה שלו היא השקעה, המחיר שלו יהיה נמוך יותר מהקנייה של הנכס שיש כבר בידכם. אם כן, ההלוואה בנכס השני יתכן ותהיה קטנה יותר מההלוואה שלקחתם לנכס הראשון ולכן הריבית תהיה גבוהה יותר בהשוואה לריבית שקיבלתם עם הלוואת המשכנתא הראשונה. עם זאת, אין חוקים קבועים בכל הנוגע לריביות ולמסלולי משכנתא ולכן כאשר אתם פונים לבנקים בכדי לקחת משכנתא שניה לבעלי נכס, חשוב שיהיה לכם ליווי מקצועי של יועץ משכנתאות שינהל עבורכם את המשא ומתן מול נציגי הבנקים השונים.

ייעוץ משכנתא שניה לבעלי נכס

לקבלת ייעוץ משכנתא שניה לבעלי נכס, התקשרו אלינו למספר הטלפון המופיע באתר ואנחנו בחברת איינס ייעוץ משכנתאות ופיננסים נתאם איתכם פגישה ביום ובשעה המתאים לכם כבר לימים הקרובים.

תוכן עניינים

היתרונות שלנו:

ניסיון ומקצועיות

כ-20 שנה של היכרות
עם התחום ועם הספקים

סל מוצרים רחב

ביטוח, פיננסים משכנתאות, ביטוח נסיעות לחו"ל ועוד,
הכל תחת קורת גג אחת

אמינות ויחס אישי

עבודה בשקיפות מלאה וליווי צמוד
בהתאם לצרכי הלקוח

שותפים עסקיים

לקביעת פגישת הכרות ראשונית, בדיקה ואפיון הצורך שלכם, צרו קשר עוד היום!

השירותים שלנו