קרנות השתלמות

קרן ההשתלמות היא מוצר פיננסי ייחודי שעבר אבולוציה מרתקת והרבה גילגולים. קרנות ההשתלמות נולדו לפני עשורים רבים כשהמשק הישראלי היה עדיין משק הסתדרותי. כמו ששמן מרמז הן נועדו במקור לאפשר לעובדים ממגזרים שונים לצאת ללימודים ולהשתלם מקצועית. בעבר, כספי קרנות ההשתלמות אכן יועדו רק למטרות אלו (לימודי המשך, קורסים וכנסים מקצועיים), אך עם השנים הוסרו המגבלות וקרן ההשתלמות הוגדרה כחיסכון לכל מטרה.

פטור ממס רווחי הון

השלב האחרון באבולוציה של קרן ההשתלמות שהגיע אחרי הרפורמה בשוק ההון הפך אותה למכשיר פיננסי ייחודי. למעשה, היום קרן ההשתלמות היא מכשיר ההשקעה היחיד לטווח הבינוני שמעניק לחוסכים ולמשקיעים בו פטור ממס על רווחי הון. כמה זה משמעותי? מאוד. היום כל הרווחים על השקעה בשוק ההון מחויבים במס בשיעור של 25% על הרווח. היוצאים מהכלל הם החסכונות הפנסיוניים, אך הפטור מרווחי הון על הפנסיה נכנס לתוקף רק בגיל הפנסיה ובמקרה של פירעון מוקדם תחויבו במס. מנגד, השקעה בקרן השתלמות מקבלת פטור וכאשר הקרן מגיעה לפירקה, אחרי שבע שנים (זה לא 6 שנים?), ניתן לעשות עם הכסף מה שרוצים בלי לשלם מס או קנס.

קרנות השתלמות גם לעצמאים

בעבר קרן ההשתלמות היה משהו שרלוונטי רק לשכירים, סוג של הטבה מהמעסיק (שגם שותף בהפקדות), אך המציאות החדשה והעובדה שזה המכשיר היחידי שמספק פטור על רווחי הון, הביאה לבניית מסלולי הפקדה לעצמאים שבנוסף לפטור על רווחי הון מאפשרים קבלת זיכוי מס על חלק מההפקדות.

למידע נוסף על קרנות השתלמות אתם מוזמנים לפנות לאיינס סוכנות לביטוח, פיננסים ומשכנתאות

תוכן עניינים
קרן השתלמות ופנסיה

היתרונות שלנו:

ניסיון ומקצועיות

כ-20 שנה של היכרות
עם התחום ועם הספקים

סל מוצרים רחב

ביטוח, פיננסים משכנתאות, ביטוח נסיעות לחו"ל ועוד,
הכל תחת קורת גג אחת

אמינות ויחס אישי

עבודה בשקיפות מלאה וליווי צמוד
בהתאם לצרכי הלקוח

שותפים עסקיים

לקביעת פגישת הכרות ראשונית, בדיקה ואפיון הצורך שלכם, צרו קשר עוד היום!

השירותים שלנו